Pomoc

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Nidza
Поруке: 1
Придружен: Суб Окт 13, 2018 11:05 am

Pomoc

Порука од Nidza » Суб Окт 13, 2018 11:21 am

Imam pitanja, posto sam svestan da je Orban Viktor doneo ovaj zakon o drzavljansti da li bi trebalo to da napisem u autobiografiji tj da li bi mi onda lakse odobrili zahtev, 3 sam godina fakulteta i ucim madjaraki pola godine od nule, nemam nikog rodjaka madkara a hteo bi da upisem master studije u budimpesti, da li ce me na intervju smarati i koliko ke pametno reci u autobiografiji o orbanu viktoru i fidesu koji su doneli zakon, naravno imam pretka iz austrougarske, vojvodine

frodo
Поруке: 47
Придружен: Уто Јул 31, 2018 2:40 pm

Re: Pomoc

Порука од frodo » Суб Окт 13, 2018 12:31 pm

Možeš napisati i da si kosmonaut ne igra ti nikakvu ulogu ako ne znas jezik. Ne postoje fore da prodjete lakse. Moze se desiti da imate vise ili manje srece na razgovoru i to je to. O Orbanu da pises mislim da je potpuno nepotrebno i bzvz, to je ipak tvoja biografija (na toj strani dokumenta i pise sta treba da se napise).

Tihana
Поруке: 9
Придружен: Уто Окт 09, 2018 5:39 pm

Re: Pomoc

Порука од Tihana » Пон Окт 15, 2018 10:46 am

Da ne bih otvarala novu temu, a odgovara mi i naslov ove, iskoristicu je za postavljanje pitanja :)
Da li sam ja dobro shvatila da samo u Beogradu uzimaju kompletnu dokumentaciju prosao- ne prosao? Stekla sam utisak da u ostalim mestima, ukoliko ne znas jezik dovoljno, vrate ti papire i u fazonu "uci jos malo jezik pa zakazi ponovo".

frodo
Поруке: 47
Придружен: Уто Јул 31, 2018 2:40 pm

Re: Pomoc

Порука од frodo » Пон Окт 15, 2018 5:47 pm

Mislim da svuda uzimaju papire u poslednjih godinu ipo dana. Dobijaju ljudi odbijenica, a da su predali i u BG-u i u Subotici i na konzularnim danima. Ako je neko i vracen to je bas mali procenat. Ovo pisem po iskustvu mojih poznanika koji su predavali papire i onoga sto sam procitao na forumu. Pre su znali (pre tipa godinu ipo, dve) da vrate papire i kazu da dodjes kada se bolje spremis i cak je to bilo bas za BG karakteristicno...u poslednje vreme bas, bas retko.

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Pomoc

Порука од cocacolla » Пон Окт 15, 2018 8:36 pm

Sad se svima uzimaju paliri tako da je bolje ne izlaziti ako niste dovoljmo spremni.

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Pomoc

Порука од cocacolla » Пон Окт 15, 2018 8:39 pm

Nidza пише:
Суб Окт 13, 2018 11:21 am
Imam pitanja, posto sam svestan da je Orban Viktor doneo ovaj zakon o drzavljansti da li bi trebalo to da napisem u autobiografiji tj da li bi mi onda lakse odobrili zahtev, 3 sam godina fakulteta i ucim madjaraki pola godine od nule, nemam nikog rodjaka madkara a hteo bi da upisem master studije u budimpesti, da li ce me na intervju smarati i koliko ke pametno reci u autobiografiji o orbanu viktoru i fidesu koji su doneli zakon, naravno imam pretka iz austrougarske, vojvodine
Ima u formularima tacno sta biografija treba da sadrzi. Najcaznije je da dobro naucite jezik. Po mom iskustvu uz godonu dana intezivnog ali intezovnog svakodnevnog icenjaozete proci

cocacolla
Поруке: 76
Придружен: Нед Јун 17, 2018 11:08 am

Re: Pomoc

Порука од cocacolla » Пон Окт 15, 2018 8:40 pm

Izvinjavam se na greskama u pisanju. Zurim pa brljam 😊

Пошаљи Одговор