Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од cecili555 » Уто Јул 14, 2020 5:17 pm

Sto se tice papirologije sve je isto ostalo nista nije ni dodato ni oduzeto.. dokumenti najbolje da se pribave kada se vec jezik nauci za sporazumevanje u ambasadi, posto je to daleko manji problem od znanja jezika. sto se ucenja tice B1 nivo je sasvim dovoljno da se lepo nauci jezik za potrebe drzevljanstva.. a kojim tempom se to nauci? e pa to zavisi od ucenika :) u mom slucaju od detinjstva sam upoznata sa madjarskim tako da sam posle tri meseca malo uz casove obnovila jezik i predala papire. a za polaznike od nule treba mnogo truda...

Bartman
Поруке: 31
Придружен: Сре Јул 08, 2020 4:09 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од Bartman » Уто Јул 14, 2020 8:24 pm

Tambalamba пише:
Пон Јул 13, 2020 9:02 pm
Ehej dragi ljudi, ja sam tek pre par dana usla u celu pricu potrazivanja Madjarskog drzavljanstva, papire cu lako da iskopam, nego me zanima koliko vam je dugo trebalo da naucite jezik(od nule)? Da li je moguce za nekih godinu i po-dve nauciti onako nekim normalnim tempom- nista sad 5 sati dnevno ucenja, nego sat- sat i po dnevno sa privatnim casovima par puta nedeljno? Druga stvar: da li su nesto menjali po pitanju dobijanja drzavljanstva na osnovu predaka? Hvala unapred!
Jako je teško odgovoriti koliko ti vremena treba da naučiš mađarski, jer je to individualno i najviše zavisi od tvoje angažovanosti. Ipak za prolaz na razgovoru sa konzulkom, ako krećeš od nule pod uslovima koje si ovde iznela, očekuje te najmanje 2 godine rada, a vrlo verovatno i više da dođeš do nivoa A2/B1. Ta priča od par meseci učenja za prolaz za nekoga ko kreće od nule teško da pije vodu, sem ako neko nema ludu sreću na razgovoru. Za nekoga ko je učio par godine pa treba da se podseti to je možda OK, ali od nule jako teško ...
Što se tiče menjanja procedure, tu koliko znam nije bilo promene, a o detaljima se možeš jako lepo informisati na ovom sajtu.

Tambalamba
Поруке: 5
Придружен: Сре Јул 01, 2020 1:27 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од Tambalamba » Сре Јул 15, 2020 1:28 am

@bartman - Hvala na odgovoru! Tako sam nesto i planirala- oko dve godine da ucim vise manje :D Da li je A2/B1 dovoljan nivo za prolaz? Hvala!!

Bartman
Поруке: 31
Придружен: Сре Јул 08, 2020 4:09 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од Bartman » Сре Јул 15, 2020 8:18 pm

Tambalamba пише:
Сре Јул 15, 2020 1:28 am
@bartman - Hvala na odgovoru! Tako sam nesto i planirala- oko dve godine da ucim vise manje :D Da li je A2/B1 dovoljan nivo za prolaz? Hvala!!
Pazi to je jako individualno. Poznajem jednu devojku koja je bila na nivou A1/A2 (nije znala imperativ) i uspela je da prođe. Sa druge strane ima ljudi koji su na nivou A2 i bili su odbijani. Mislim da je od nivoa jezika koji zasigurno treba da bude što je moguće viši, najviše zavisi od toga kako se snađeš u toku samog razgovora. Takođe tu su bitni faktori kako je konzul raspoložen, sa kojim konzulom imaš razgovor kao i u gde se razgovor vodi (BG, SU ili inostranstvo). Da ne bi divergirali od teme, ako hoćeš pošalji mi PP, pa ću ti dati dalje informacije ...

bobabn7
Поруке: 6
Придружен: Чет Нов 26, 2020 4:41 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од bobabn7 » Чет Нов 26, 2020 7:00 pm

Jel imao neku situaciju da ga je konzul pohvalio, da je cestitao na jezickom znanju, a da službenik nije bio oduševljen. Sta očekivati tada? Kakav odgovor?

friki78
Поруке: 29
Придружен: Сре Феб 05, 2020 9:17 am

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од friki78 » Чет Дец 10, 2020 2:41 pm

Moj slucaj, upravo dobijen mail iz konzulata na Malti . predaja 3 februara 2020.

Da nazovem konzulat i da zakazem datum kada cu da dodjem i da napisem CV ispred njega (provera jezika). I onda ceon napisati Report.


Da li je neko imao takav slucaj????
:?

zbunjena sam skroz....

bobabn7
Поруке: 6
Придружен: Чет Нов 26, 2020 4:41 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од bobabn7 » Чет Дец 10, 2020 8:30 pm

A kako je bilo na intervjuu u februaru? Mozes li nam opisati? :)

friki78
Поруке: 29
Придружен: Сре Феб 05, 2020 9:17 am

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од friki78 » Пет Дец 11, 2020 8:52 am

Bila sam tamo oko 1 h, pamu je padao sistem..... ali menije pitao mnogo stvari kolikosam ja ocekivala.
Uglanom je bio jako prijatan.
I onda mi je rekao da mora suprug da dodje da potpise, pa sam ja pitala zasto kada nemamo dece ,on kaze to je pravilo.
Tako da sam sutradan isla sa suprugom, pa je on potpisao, i onda mije Gabor jos rekao da jenovo pravilo od februara da se izdaje i lk odmah, pa mi je odmah tamo uzeo otiske i slikao me.

bobabn7
Поруке: 6
Придружен: Чет Нов 26, 2020 4:41 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од bobabn7 » Пет Дец 11, 2020 8:56 am

Aha, to je bilo u SU ili BG? Jel to konzul ili službenik? Ja sam mislio da si imala isto situaciju kao ja gde je službenik bio onako osrednje raspoložen, a da je konzul bio zadovoljan tvojim znanjem pa si sad pozvana u decembru. Kazi mi samo molim te gde si i koliko ucila jezik? Iz koje knjige? Pozdrav.

friki78
Поруке: 29
Придружен: Сре Феб 05, 2020 9:17 am

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од friki78 » Пет Дец 11, 2020 9:53 am

Ja sam Na Malti.
Da li je bio zadovoljan nemam pojma.
Razmisljam da mi je sada poslao mail iz razloga jer sam isla pre 3 godine da predam, mada zena konzulka koja je tada dosla iz Rima (jerondajosnije bio otvoren kozulat na Malti), je bila jako stroga. A s obzirom da sam jaonda izasla 1 put nisam ni znala sta da ocekujem. I nisam je nista razumela jer je jako tiho pricala + sam se ja uspanicila kao da je pitanje zivota i smrti :lol:
I onda mi ona nije ni uzela papire nego mi je samo rekla damoram jos da ucim jezik.
Takoda ja mislim da posto je morala da napise report o ljudima sto su se pojavili onda mene je unela u sistem da nije uzela papire zbog jezika.....
Zato i mislim da sam primila juce mail da nazovem konzula i da odem da pisem ispred njega cv ...klasicna provera jezika...
Jer 4 ljudi koji su predavali isti mesec kao i ja su dobili svi poziv iz budimpeste u trajanju od 15'. Osim mene :roll: :?
Sto se tice ucenja, uzela sam casove, i instalirala app duolingo...+ audio file ovi na telefonu i to tako slusam dok putujem na posao i klikam po app-u.....
Sada trenutno ucim napamet cv koji sam predala da bih mogla isti napisati tamo :shock: :o

Пошаљи Одговор