Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од rumba09 » Чет Јун 25, 2020 8:18 am

Verujem da se nervirate.
Vi ste još "dobri" s obzirom da čekate tek mesec dana.
Ja sam npr. imao zakazano za mart, otkazali zbog vanrednog stanja i sad eto četvrti mesec čekam.
S tim da nemaju odgovor da li se za toliko vremena produžava vaša mogućnost da izađete na zakletvu posle, pošto smo ograničeni jednom godinom.

predrag17
Поруке: 5
Придружен: Сре Апр 10, 2019 8:37 am

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од predrag17 » Пет Јун 26, 2020 11:30 am

Ja sam se juče dopisivao sa konzulatom. Još ništa ne znaju. Obavestiće nas...

rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од rumba09 » Пет Јун 26, 2020 12:21 pm

predrag17 пише:
Пет Јун 26, 2020 11:30 am
Ja sam se juče dopisivao sa konzulatom. Još ništa ne znaju. Obavestiće nas...
Pa to govore već...
Ja sam pitao šta se dešava sa ljudima koje je korona zahvatila, tako da im ističe godinu dana od mogućnosti preuzimanja državljanstva - nemaju odgovor.

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од cecili555 » Пон Јул 06, 2020 12:45 pm

Da li neko zna kako ce da obaveste postom- pismom, ili telefonom?

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од cecili555 » Уто Јул 07, 2020 3:51 pm

Jedna konfuzija vise i sa ovim stanjem u kom se nalazimo... Potvrdan odgovor sam dobila krajem maja, ali za zakletvu koliko mogu da primetim niko nije dobio poziv, jos nam to jedino ostaje a niti se zna kada bi to bilo!! pored telefona nemoze da se sedi po citav dan i ceka a nema nista ni od poste, jedino ambasada da se zove?? sta ce biti Bog ce ga znati, haos!!

mirno
Поруке: 26
Придружен: Уто Јул 07, 2020 7:05 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од mirno » Уто Јул 07, 2020 7:09 pm

23. Juna se odrzala jedna zakletva u konzulatu u Subotici.

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од cecili555 » Сре Јул 08, 2020 2:07 pm

Koji su predali u Bg tamo bude i zakletva, nema logike da idemo u SU, bar u mom slucaju meni su cak i adresu naveli u pismu za gde, samo datuma nema za kad ??

Bartman
Поруке: 31
Придружен: Сре Јул 08, 2020 4:09 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од Bartman » Сре Јул 08, 2020 4:30 pm

mirno пише:
Уто Јул 07, 2020 7:09 pm
23. Juna se odrzala jedna zakletva u konzulatu u Subotici.
Jel imaš informaciju kako je izgledala ceremonija? Jel bilo puno ljudi na zakletvi?

Sa obzirom na trenutno stanje, čak i kada se smiri epidemija, a što sigurno neće biti još mesec-dva, sumnjam da će u Beogradu organizovati velike grupe i da će biti dugačkih razgovora.
Inače, i ja isto čekam od kada su otkazali zakletvu u martu i nikakvo obaveštenje nisam dobio od ambasade ni poštom, ni na e-mail, ni telefonom.
Nisam ih kontaktirao do sada, jer su mi pri otkazivanju rekli da će me nazvati da me obaveste, ali stavrno im predugo treba ba nam daju bar neku osnovnu informaciju.
Takođe, vezano za isticanje tih godinu dana, jel se računa period od kada smo primili potvrdno pismo ili od kada je državljanstvo izdato, pošto ga obično izdaju mesec-dva pre nego što nas obaveste?

mirno
Поруке: 26
Придружен: Уто Јул 07, 2020 7:05 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од mirno » Сре Јул 08, 2020 7:50 pm

Da, ja sam upravo tad polagao zakletvu. Bilo nas je oko 20 - 25 ljudi. Cekali smo ispred konzulata i prozivali nas jedan po jedan unutra. Kad udjes stavljas masku, portir vrsi identifikaciju i meri telesnu temperaturu, dezinfikujes ruke. Prijavljujes se na zastakljeni salter sa vec spremnim dokumentima za potpisivanje. Mesta za potpis vec obelezena sa X tako da nemas sta puno da citas i tumacis formular. Potpisujes i ubacujes potpisane papire u staklenu kutiju (kao na glasanju). Sednes u improvizovanu salu sa ostalima i cekas konzula. Stize konzul, cita standardne informacije o drzavljanstvu. Potom izgovaramo zakletvu. Nakon toga te opet sa zastakljenih saltera prozivaju da preuzmes drzavljanstvo i to je to. Izlazis napolje i ides da se opijes ;)

mirno
Поруке: 26
Придружен: Уто Јул 07, 2020 7:05 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од mirno » Сре Јул 08, 2020 7:52 pm

cecili555 пише:
Сре Јул 08, 2020 2:07 pm
Koji su predali u Bg tamo bude i zakletva, nema logike da idemo u SU, bar u mom slucaju meni su cak i adresu naveli u pismu za gde, samo datuma nema za kad ??
Hteo sam samo da kazem da se ipak nesto desava. Pa verujem da ce i u BG krenuti.

Пошаљи Одговор