Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Bartman
Поруке: 31
Придружен: Сре Јул 08, 2020 4:09 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од Bartman » Сре Јул 08, 2020 8:23 pm

mirno пише:
Сре Јул 08, 2020 7:50 pm
Da, ja sam upravo tad polagao zakletvu. Bilo nas je oko 20 - 25 ljudi. Cekali smo ispred konzulata i prozivali nas jedan po jedan unutra. Kad udjes stavljas masku, portir vrsi identifikaciju i meri telesnu temperaturu, dezinfikujes ruke. Prijavljujes se na zastakljeni salter sa vec spremnim dokumentima za potpisivanje. Mesta za potpis vec obelezena sa X tako da nemas sta puno da citas i tumacis formular. Potpisujes i ubacujes potpisane papire u staklenu kutiju (kao na glasanju). Sednes u improvizovanu salu sa ostalima i cekas konzula. Stize konzul, cita standardne informacije o drzavljanstvu. Potom izgovaramo zakletvu. Nakon toga te opet sa zastakljenih saltera prozivaju da preuzmes drzavljanstvo i to je to. Izlazis napolje i ides da se opijes ;)
Super, ovo deluje kao dobar model da primene i u Beogradu :D
Samo još da se smiri korona, pa da očekujemo poziv od ambasade ...

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од cecili555 » Чет Јул 09, 2020 11:16 am

super znaci ako zovu telefonom i ja se nejavim sta treba da radim? da okrecem svaki propusten poziv ili?? sa razlogom smo napeti, pojedini.. koroni se kraj ne nazire a kako vreme odmice bice izgleda i gore od ovoga. stoji se u mestu sto ni malo nevalja, pogotovo onima koji su dobili napismeno pa sada im dan ko godina!!

rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од rumba09 » Чет Јул 09, 2020 1:29 pm

mirno пише:
Сре Јул 08, 2020 7:52 pm
cecili555 пише:
Сре Јул 08, 2020 2:07 pm
Koji su predali u Bg tamo bude i zakletva, nema logike da idemo u SU, bar u mom slucaju meni su cak i adresu naveli u pismu za gde, samo datuma nema za kad ??
Hteo sam samo da kazem da se ipak nesto desava. Pa verujem da ce i u BG krenuti.
Pa ono, nisam siguran, neće.
Tako sam se i ja nadao pa su mi rekli zovi polovinom avgusta.
To je bilo pre 10ak dana kada Korona nije uzela maha u Beogradu, kao npr danas, ovih dana.
Jako razočaravujuće, jako... a mogu da nađu način.
Pri tome, bez ikvakvih informacija za dalje.
Neko ovde spomenuo da je dobio državljanstvo nedavno pa mu prolaze meseci, ista je stvar i sa ostalima.
Konkretno - otkazana mi je 10 dana pre zakletve zbog pojave virusa, a tad je bio mart pa od marta do avgusta računajte.
Ono što su sigurni, jeste da neće produžavati taj period dakle vreme teče, nije do nas, ali nam se vreme uzima... Takav su infos meni dali.

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од cecili555 » Чет Јул 09, 2020 1:59 pm

Bice kako bude!! uhvati zima, uhvati, nevredi se nervirati uopste. samo nije dobro, i povrh svega na kraju bice policijski cas ili ograniceno kretanje ili nesto trece, sve jedno drugo povlaci.. i onda smo zapecatili sve.

rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од rumba09 » Чет Јул 09, 2020 4:03 pm

cecili555 пише:
Чет Јул 09, 2020 1:59 pm
Bice kako bude!! uhvati zima, uhvati, nevredi se nervirati uopste. samo nije dobro, i povrh svega na kraju bice policijski cas ili ograniceno kretanje ili nesto trece, sve jedno drugo povlaci.. i onda smo zapecatili sve.
Sve se slažem, al da nije dobro - nije :)
Nadamo se boljem.

Bartman
Поруке: 31
Придружен: Сре Јул 08, 2020 4:09 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од Bartman » Чет Јул 09, 2020 5:55 pm

cecili555 пише:
Чет Јул 09, 2020 1:59 pm
Bice kako bude!! uhvati zima, uhvati, nevredi se nervirati uopste. samo nije dobro, i povrh svega na kraju bice policijski cas ili ograniceno kretanje ili nesto trece, sve jedno drugo povlaci.. i onda smo zapecatili sve.
Potpuno te razumem jer sam i ja dobio potvrdno pismo pre pola godine.
Tako je kako je, sigurno će u nekom trenutku se i korona smiriti, verovatno za mesec-dva, pa će nas onda zvati, ne verujem da su nas zaboravili :roll:
Verujem da i ljudi u ambasadi žele da se ovo reši što pre, jer ni njima nije u interesu da se nakuplja posao, i da ih ljudi stalno zovu ...

mirno
Поруке: 26
Придружен: Уто Јул 07, 2020 7:05 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од mirno » Чет Јул 09, 2020 8:31 pm

cecili555 пише:
Чет Јул 09, 2020 11:16 am
super znaci ako zovu telefonom i ja se nejavim sta treba da radim? da okrecem svaki propusten poziv ili?? sa razlogom smo napeti, pojedini.. koroni se kraj ne nazire a kako vreme odmice bice izgleda i gore od ovoga. stoji se u mestu sto ni malo nevalja, pogotovo onima koji su dobili napismeno pa sada im dan ko godina!!
Meni se upravo tako desilo. Propustio sam njihov poziv, ali ne namerno. Ja sam u imenik evidentirao sve brojeve tel sa sajta konzulata pod imenom, recimo, konzulat1 konzulat2 itd. Kad su me nazvali broj je bio evidentiran. Nazvao sam ih i zakazao zakletvu. Ocigledno Subotica radi i pod koronom. Juce sam ih zvao i otpoceo proceduru za pasos.
Последње учитавање од mirno дана Чет Јул 09, 2020 8:56 pm, учитано 1 пут укупно.

mirno
Поруке: 26
Придружен: Уто Јул 07, 2020 7:05 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од mirno » Чет Јул 09, 2020 8:32 pm

rumba09 пише:
Чет Јул 09, 2020 1:29 pm
mirno пише:
Сре Јул 08, 2020 7:52 pm
cecili555 пише:
Сре Јул 08, 2020 2:07 pm
Koji su predali u Bg tamo bude i zakletva, nema logike da idemo u SU, bar u mom slucaju meni su cak i adresu naveli u pismu za gde, samo datuma nema za kad ??
Hteo sam samo da kazem da se ipak nesto desava. Pa verujem da ce i u BG krenuti.
Pa ono, nisam siguran, neće.
Tako sam se i ja nadao pa su mi rekli zovi polovinom avgusta.
To je bilo pre 10ak dana kada Korona nije uzela maha u Beogradu, kao npr danas, ovih dana.
Jako razočaravujuće, jako... a mogu da nađu način.
Pri tome, bez ikvakvih informacija za dalje.
Neko ovde spomenuo da je dobio državljanstvo nedavno pa mu prolaze meseci, ista je stvar i sa ostalima.
Konkretno - otkazana mi je 10 dana pre zakletve zbog pojave virusa, a tad je bio mart pa od marta do avgusta računajte.
Ono što su sigurni, jeste da neće produžavati taj period dakle vreme teče, nije do nas, ali nam se vreme uzima... Takav su infos meni dali.
Siguran sam da vam zbog korone nece propasti steceno drzavljanstvo.

friki78
Поруке: 29
Придружен: Сре Феб 05, 2020 9:17 am

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од friki78 » Пет Јул 10, 2020 6:48 am

mirno пише:
Сре Јул 08, 2020 7:50 pm
Da, ja sam upravo tad polagao zakletvu. Bilo nas je oko 20 - 25 ljudi. Cekali smo ispred konzulata i prozivali nas jedan po jedan unutra. Kad udjes stavljas masku, portir vrsi identifikaciju i meri telesnu temperaturu, dezinfikujes ruke. Prijavljujes se na zastakljeni salter sa vec spremnim dokumentima za potpisivanje. Mesta za potpis vec obelezena sa X tako da nemas sta puno da citas i tumacis formular. Potpisujes i ubacujes potpisane papire u staklenu kutiju (kao na glasanju). Sednes u improvizovanu salu sa ostalima i cekas konzula. Stize konzul, cita standardne informacije o drzavljanstvu. Potom izgovaramo zakletvu. Nakon toga te opet sa zastakljenih saltera prozivaju da preuzmes drzavljanstvo i to je to. Izlazis napolje i ides da se opijes ;)
zadnja receninca mi se jakoooooooooooo svidja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Vreme cekanje na odgovor (odluku)

Порука од cecili555 » Пет Јул 10, 2020 10:48 am

Jel sme neko ko zna, jel moze, da napise brojeve fiksnih i mobilnih telefona iz ambasade u Bg, eto bas iz tog razloga da se nebi da nekazem dezuralo na telefonu, i zvalo u naokolo kad god ima propusteen poziv, jel prosto ne znas da li je ambasada ili neko treci? ovo je sad postalo i malo opterecujuce!!

Пошаљи Одговор