Predaja sa supružnikom/porodično

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
dgd
Поруке: 16
Придружен: Нед Јун 10, 2018 10:41 am

Predaja sa supružnikom/porodično

Порука од dgd » Нед Јун 10, 2018 10:47 am

Pozdrav svima,

Interesujeme kako funkcioniše zakazivanje i predaja papira kada se porodičnom (u mom slučaju samo sa suprugom). Svako od nas ima pretke koji ispunjavaju uslove.

Da li prilikom zakazivanja oboje moramo da pozovemo i zakažemo ili je dovoljno samo jedan od nas?

Da li idemo zajedno na razgovor ili svako pojedinačno?

Ako neko ima skorije iskustvo (da li u Srbiji, da li u Mađarskoj) bio bih zahvalan ako ga podeli. :)

titok
Поруке: 8
Придружен: Уто Јун 12, 2018 8:36 pm

Re: Predaja sa supružnikom/porodično

Порука од titok » Уто Јун 12, 2018 8:53 pm

Ja sam imao isti slucaj. Ja sam zvao da zakazem, i dobili smo isti termin i zajedno smo predavali dokumenta. Trazila je sluzbenica i nju da cuje kad sam zvao da zakazem

dgd
Поруке: 16
Придружен: Нед Јун 10, 2018 10:41 am

Re: Predaja sa supružnikom/porodično

Порука од dgd » Чет Јун 14, 2018 3:45 pm

titok пише:
Уто Јун 12, 2018 8:53 pm
Ja sam imao isti slucaj. Ja sam zvao da zakazem, i dobili smo isti termin i zajedno smo predavali dokumenta. Trazila je sluzbenica i nju da cuje kad sam zvao da zakazem
Hvala na informaciji, pretpostavljam da je i nju ispitivala oko detalja aplikacije na telefonskom razgovoru.

Ako bi mogao još malo detalja oko toga kako je izlgedao intervju (tj. da li je bilo nekih razlika u poređenju sa individualnim iskustvima) i da li su vas zajedno pozvali na zakletvu?

titok
Поруке: 8
Придружен: Уто Јун 12, 2018 8:36 pm

Re: Predaja sa supružnikom/porodično

Порука од titok » Пет Јун 15, 2018 6:39 am

Moze da se desi i da je ne trazi da je cuje, nego da od tebe trazi njene podatke( kako se zove, broj telefona, da li i ona ima svoga pretka...). To znam zato sto sam ja dva puta zvao da zakazem termin. Prvi put sam pricao sa Evom, ako znas ko je ona, i ona nije trazila zenu da cuje nego je od mene trazila podatke za nju. Mi tad nismo otisli na razgovor( tog datuma kojeg sam dobio na tom zakazivanju). Pa sam onda opet zvao i pricao sa drugon sluzbenicom i ona je trazila zenu da cuje. To je samo da bi videla da li zna da prica.

Na predaji papira u Bg je bilo dobro. Zajedno smo usli, zajedno nas je ispitivala. Zenu je pitala oko kuvanja( sta kuva, sta najvise voli da kuva, kako to jelo kuva) mene je pitala da li je bila guzva u saobracaju, gde planiramo da idemo kad dobijemo, cime se bavim. Tako neke stvari uopstene. Ako vidi da se snalazite sa odgovorima ne bi trebalo da bude nekih zavrzlama.

titok
Поруке: 8
Придружен: Уто Јун 12, 2018 8:36 pm

Re: Predaja sa supružnikom/porodično

Порука од titok » Пет Јун 15, 2018 6:41 am

I da, zajedno smo dobili poziv za zakletvu. Iz prvog puta smo uspeli.

dgd
Поруке: 16
Придружен: Нед Јун 10, 2018 10:41 am

Re: Predaja sa supružnikom/porodično

Порука од dgd » Пет Јун 15, 2018 8:57 am

titok пише:
Пет Јун 15, 2018 6:41 am
I da, zajedno smo dobili poziv za zakletvu. Iz prvog puta smo uspeli.
Ponovo hvala na informacijama i čestitke na dobijanju državljanstva! :)

Samo još jedno pitanje, pre koliko vremena ste radili sve to (i prvo i drugo zakazivanje).

titok
Поруке: 8
Придружен: Уто Јун 12, 2018 8:36 pm

Re: Predaja sa supružnikom/porodično

Порука од titok » Чет Јун 21, 2018 7:16 am

Pa ima dosta. Isli smo na zakletvu sad februara, a predali smo marta prosle godine. Mislim da sam negde oktobra pretprosle godinee zvao da zakazem. A prvi put sam zvao da zakazem negde maja te godine, to je bila znaci 2016 godina.

Пошаљи Одговор