Pitanja na predaji dokumenata

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Milan41
Поруке: 3
Придружен: Суб Јан 12, 2019 1:04 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Milan41 » Суб Јан 12, 2019 1:18 am

Pozdrav svima!
Zanima mi da li je iko koristio staru YU ličnu kartu iz 50tih kao dokaz mesta rođenja za prababu. Za sve ostale imam izvode iz matičnih knjiga, dok za prababu imam samo umrlicu (na kojoj je napisano pogrešno mesto rođenja) i tu ličnu kartu. Kad bih ispravljao taj izvod iz knjige umrlih trebala bi mi krštenica koju isto ne mogu da dobijem jer je matična knjiga iz njenog mesta izgorela u ratu. Kod matičara primaju samo krštenicu za ispravke :o Druga opcija je da priložim babinu staru kršenicu gde se vidi gde joj je majka(moja prababa) rođena, jedino što tu piše da je bila "srpske narodnosti", jel to nešto smeta?
Hvala puno svima na pomoći.

Lolaaaa
Поруке: 1
Придружен: Уто Јан 15, 2019 7:39 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Lolaaaa » Чет Јан 17, 2019 9:40 pm

Da li neko izlazi u Kulu 05.februara?

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Toni » Пет Јан 18, 2019 11:39 am

A bice konzularni dani u kuli?

koldanov995
Поруке: 1
Придружен: Пет Јан 18, 2019 11:46 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од koldanov995 » Пет Јан 18, 2019 11:57 am

Dobar dan svima,

Nov sam na forumu takodje nov sam i u učenju madjarskog jezika.
Poĉeo sam nažalost samostalno da uĉim, pośto u Kikindi(mesto gde živim) ne mogu pronači nikakvu śkolu za madjarski jezik a ni valjanog profesora.
Pošto vidim da je većini želja da dobije papire zbog posla itd. Moj sluĉaj je drugačiji. Ja uĉim madjarski, da bih mogao otići u matičnu zemlju moje ćerke tojest hteo bih da češće vidjam svoje dete (3godine) koje živi u Americi. Vizu su mi odbijali u američki konzulat možda 3 puta u zadnjih 2 godine, pa sam dośao na ideju da učim madjarski jedino zbog lakšeg odlaska u Ameriku,bez gubljenje vremena u američķi konzulat itd.. Pa me zanima da li ako ikada budem stigao na razgovor u madjarski konzulat da im pojasnim zašto meni ustvari trebaju papiri, da ih ne tražim radi posla nego radi češćeg vidjanja svog deteta. Takodje bio bih zahvalan ako neko zna nekog iz moje okoline ko daje časove da mi ga preporuči.
Srdačan pozdrav
Marko, Kikinda

mari.ja
Поруке: 25
Придружен: Чет Авг 16, 2018 10:14 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од mari.ja » Нед Феб 03, 2019 12:20 pm

Pozdrav svima koji pokušavaju kao ja,a i svima koji su uspeli! Blago vama!
Ja sam izasla na konzul nap 29-og januara u Novom Sadu. Da vam kažem da ja evo ulazim u 4-tu god kako pokušavam,a predajem već 3-ći put. Mada sam ovaj put saznala nedelju dana pre i toliko vremena imala da sve obnovim,i dodam po nešto. Jer nakon odbijenice maja 2018-te sam baš bila razočarana..nekako sam zapustila učenje. Mada to nije poenta.
Dakle što se konkretno pitanja tiče,pa ja sam sedela sa jako finom ženom. Odma sam rekla dobar dan,pa lična karta..ko sam ? Koliko imam god ? Odma je pohvalila moj izgovor..ali čim je pitala kako ga učiš kod kuće ja se zbunim,nisam znala kako da odgovorim tačno da objasnim. Zbunila sam se. Potom kod pitanja za posao. Joj što mi bilo krivo. A onda dodje konzul..pa dva pitanja pošto uzima biografiju i na osnovu nje pita..dva sam razumela za sestru i mog ljubimca..međutim zbunim se kod pitanja za osnovnu školu pa me to toliko obeshrabrilo da za posao nisam razumela niti za put,mada sam skontala šta hoće da pita pa odgovorila. Zatim je žena nastavila pitanja..pa konstatovala da izgledam mladje rekla sam hvala. Pa onda pitanje imam li muža,dečka..pa što nemam..pa onda da li sam osudjivana,gde hoću zakletvu ? Potpis na sliku ime i prezime,datum rodjenja. Zatim broj mobilnog. Potpisivanje nekih dokumenata,pa pitanje u vezi pretka. Zatim pitanje da li je to moj potpis na biografiji. I vrlo brzo je gotovo.

Moram priznati da se jesam snašla,mada isto tako se ne nadam da će prihvatiti. Mada ko zna,sve zavisi ali sumnjam. Da kažem da sam i ja mahom samokua uz pomoć bake. Ali definitivno ću ili upisati kurs madjarskog ili na privatne časove. Jedino tako ću uspeti. Njima ništa ne znači što meni ima mama i sestra traže znanje. I da..još jedna bitna stvar gledala je maminu kopiju honositasija i pitala gde je ona polagala zakletvu pa sam rekla Bg. Ko zna ovi su Suboticani.Kod njih izlazim treći put. Pa sad šta odluče.
Držim fige svima,ako ja neću odustati iako odbiju opet,probacu u Bg. Pa kako bude jednom ću uspeti! Puno sreće svima nama da ostvarimo cilj i budemo mađarski državljani!

Tibor
Поруке: 33
Придружен: Сре Дец 26, 2018 12:24 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Tibor » Чет Феб 07, 2019 1:45 pm

.
Последње учитавање од Tibor дана Нед Сеп 20, 2020 3:57 pm, учитано 2 пута укупно.

danijelas
Поруке: 1
Придружен: Пет Феб 08, 2019 1:57 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од danijelas » Пет Феб 08, 2019 2:08 pm

Jel bio neko na konzularnim danima u Kuli?

milan_ns
Поруке: 32
Придружен: Нед Јун 10, 2018 10:39 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од milan_ns » Чет Феб 14, 2019 6:58 pm

Predao papire u Dizeldorfu 4. decembra - sve razumeo, interviju prosao dobro.

Pocektom januara me zovu na 'dopunu protokola'.

Dopuna je, kako se ispostavilo, jos jedan dodatan interviju, jer su me poslednji put odbili zbog jezika.

Konzul i sluzbenica citaju pitanja sa papira i otkacinju jednu od opcija:
- razume
- ne razume
- odgovor sa jednom reci
- sirok odgovor

Slede pitanja koja citaju sa papira:
- kada i gde ste predali papire?
- da li ste testirali znanje jezila?
- da li vam je neko pomogao pri ispunjavanju formulara?
- na koga se pozivate?
- odakle ste se informisali u procesu naturalizacije?
- gde i kada ste rodjeni?
- porodicno stanje?
- ime supruge i njene godine?
- imate li dece?
- da li ko u porodici govori madjarski?
- cime se bavite?
- koju ste skolu zavrsili i gde?
- od kada radite u trenutnoj firmi?
- sta radite u slobodno vreme?
- da li ste isli u madjarsku?
- ako da, koliko cesto?
- imate li rodbine u madjarskoj?
- koje madjarske gradove znate?
- zasto hocete drzavljanstvo?
- sta vam je omiljena aktivnosti npr. hobi?
- bavite li se sportom?
- gledate li madjarsku tv?
- citate li madjarske knjige ili novine?
- poznajete li madjarska jela?

Pitali su i par podpitanja usko vezana za glavno pitanje (e.g. cime se bavi supruga)

Na kraju intervijua su mi dali listu pitanja da potpisem.

Dakle i dalje zavisite od milosti sluzbenika da oceni znanje jezika na osnovu svog 'osecaja' al ta pitanja bar daju neku strukturu sta da ocekujete.

Nadam se da je nekom od pomoci... over & out!

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Shonee98 » Суб Феб 16, 2019 12:01 pm

Tibore mene je pitala.Rekao sam 'volim da putujem jer imam prijatelje koji su otisli preko' glup odgovor ali sta da radim,boljs nego ona fora 'ponosan sam na svoje pretke i tako to' po meni je to istroseno i vecina ljudi je to reklo.Ja mislim kad cuju to stomak ih zaboli haha.Ali i ja ovo kad sam rekao video sam da nije zadovoljna odgovorom jer verovatno i to kaze svaki drugi covek

Ljilja
Поруке: 4
Придружен: Чет Феб 14, 2019 10:27 pm

Re: Pitanja na predaji dokumenata

Порука од Ljilja » Суб Феб 16, 2019 1:36 pm

Ćao svima. Nova sam na ovom forumu ali i ja sam počela da učim mađarski u novembru 2017.Inače ništa nisam znala. Sada sam na nivou B1 ali mislim da treba još i još učiti. Pokušaću da zovem ambasadu Mađarske u Bg da zakaže intervju, pa me interesuje koja su pitanja i koliko se čeka za intervju, ako bude sve ok. Pozz

Пошаљи Одговор