Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
vlaovic
Поруке: 16
Придружен: Пон Јун 04, 2018 1:24 pm

Re: Zakletva

Порука од vlaovic » Пет Апр 12, 2019 11:09 am

BobaB Nema šampanjca. Samo slušanje himne, zakletva i slikanje.

Ninja025
Поруке: 2
Придружен: Нед Јул 15, 2018 7:43 am

Re: Zakletva

Порука од Ninja025 » Пет Апр 12, 2019 5:36 pm

To za šampanjac možda zavisi koliko ima ljudi. Kada sam ja bila, služili su ( bilo nas je 10ak) :D

Shonee98
Поруке: 54
Придружен: Нед Авг 12, 2018 8:32 am

Re: Zakletva

Порука од Shonee98 » Суб Апр 13, 2019 10:34 am

Nema potrebe da saljete mailove,nije nikome poslao tu glasovnu za zakletvu,a rekao je da hoce ;)

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Zakletva

Порука од Arhitekta » Суб Апр 13, 2019 12:26 pm

Hahahaha, ljudi stvarno nije ništa strašno.

U slučaju da dobijete pismo, pozovite konzulat i predstavite se. Oni će vam ljubazno reći kada, gde i u koje vreme da dođete, ako treba ponoviće nekoliko puta. Usput će vas pitati za neki od vaših osnovnih podataka, npr. datum rođenja ili adresu, kao i da izdiktirate broj ličnog dokumenta sa kojim dolazite - lična karta ili pasoš. Korisno je da imate to pored.

Reći će vam da se formalnije obučete, kao i da slikanje košta 300 dinara. To je sve, visonthallásra :)

PeraZdera
Поруке: 15
Придружен: Уто Феб 19, 2019 9:04 am

Re: Zakletva

Порука од PeraZdera » Нед Апр 14, 2019 10:01 am

Pozdrav ljudi.Sledeca zakletva jje 23.Aprila u Gracanickoj. Tako da ako neko ide tad sa srecom na polaganju zakletve. :))

frodo
Поруке: 47
Придружен: Уто Јул 31, 2018 2:40 pm

Re: Zakletva

Порука од frodo » Чет Апр 18, 2019 10:40 am

Ljudi da javim samo, prosla je zakletva, svi koji su bili su uspeli. Od nekih 40ak ljudi, 3/4 devojke su pozvane na dodatni razgovor sa konzulom i one su unapred bile određene za razgovor, kako i zasto ne znam. Ali i one su na sreću uspele. Inace u 10 smo svi prozvani, pri ulasku smo dali licnu kartu, oni upisali broj i to je to. Ostavite jaknu u garderobi i ulazite u salu sa puno stolova gde vas kada svi udju opet pozovu, potpisete se na 4 mesta i dobijete jedan papir da ispunite na mestu (isti kao sto ima ovde na sajtu, anoniman za statistiku). Tom prilikom su pitali datum i mesto rodjenja, adresu, email i to je to. Posle zakletva, himna, sampanjac i slikanje. Eto, to je to ljudi. Srecno svima.

Ivava
Поруке: 10
Придружен: Нед Окт 21, 2018 8:27 am

Re: Zakletva

Порука од Ivava » Чет Апр 18, 2019 11:26 am

E ljudi, dodatna informacija iz prve ruke. Posta je strajkovala neko vreme tj postari,pa bolje da proverite dal nemate pismo. Moje je bilo zadrzano, tako sam i saznala kad sam otisla pitati. Inace jedna strana je u pitanju i to odbijenica. Ali nema predaje! Zelim vam svima Srecan Uskrs i da se sampanjcem slavi 😀

Vesna
Поруке: 18
Придружен: Сре Мар 06, 2019 9:02 pm

Re: Zakletva

Порука од Vesna » Чет Апр 18, 2019 1:11 pm

Ivava пише:
Чет Апр 18, 2019 11:26 am
E ljudi, dodatna informacija iz prve ruke. Posta je strajkovala neko vreme tj postari,pa bolje da proverite dal nemate pismo. Moje je bilo zadrzano, tako sam i saznala kad sam otisla pitati. Inace jedna strana je u pitanju i to odbijenica. Ali nema predaje! Zelim vam svima Srecan Uskrs i da se sampanjcem slavi 😀
Ivava, kada si predala zahtev i gde i gde si otisla da pitas za pismo?
frodo пише:
Чет Апр 18, 2019 10:40 am
Ljudi da javim samo, prosla je zakletva, svi koji su bili su uspeli. Od nekih 40ak ljudi, 3/4 devojke su pozvane na dodatni razgovor sa konzulom i one su unapred bile određene za razgovor, kako i zasto ne znam. Ali i one su na sreću uspele. Inace u 10 smo svi prozvani, pri ulasku smo dali licnu kartu, oni upisali broj i to je to. Ostavite jaknu u garderobi i ulazite u salu sa puno stolova gde vas kada svi udju opet pozovu, potpisete se na 4 mesta i dobijete jedan papir da ispunite na mestu (isti kao sto ima ovde na sajtu, anoniman za statistiku). Tom prilikom su pitali datum i mesto rodjenja, adresu, email i to je to. Posle zakletva, himna, sampanjac i slikanje. Eto, to je to ljudi. Srecno svima.
Frodo cestitam!

Jela
Поруке: 3
Придружен: Нед Авг 26, 2018 8:51 pm

Re: Zakletva

Порука од Jela » Чет Апр 18, 2019 7:40 pm

Meni je juče nakon 9 meseci čekanja stigla odbijenica po 2.put. Prvi put sam bila na razgovoru u Beogradu u oktobru 2017.godine, a 2.put u julu prošle godine. Tako da mi predstoji novi pokušaj. Čestitam svima koji su uspeli i želim puno sreće svim saborcima 😊🍀

Ljilja
Поруке: 4
Придружен: Чет Феб 14, 2019 10:27 pm

Re: Zakletva

Порука од Ljilja » Пет Апр 19, 2019 12:37 pm

Imam zakazan razgovor za 8.maj. Koliko su sad pooštrili nivo znanje mađ. jezika. Inače sam tremaroš ali poziv ambasade je dobro prošao. :lol:

Пошаљи Одговор