Koji su dokumenti tacno potrebni?

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
Dejo
Поруке: 7
Придружен: Чет Сеп 12, 2019 6:31 am

Koji su dokumenti tacno potrebni?

Порука од Dejo » Чет Сеп 12, 2019 6:37 am

Pozdravljam vas,

ako bi mi ukratko neko mogao odgovoriti. Koji su dokumenti potrebni ukoliko hoću da apliciram preko prababe? Porodična linija je sljedeća:

Prababa / baba / otac / ja

Ne mogu da izvadim vjenčani list babe jer je izgorio u ratu. Da li je uopste potreban za aplikaciju? Pored toga imam sve izvode iz matičnih knjiga, čak i vjenčanja mojih čukun dede i babe.

Hvala unaprijed i pozdrav

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Koji su dokumenti tacno potrebni?

Порука од Arhitekta » Чет Сеп 12, 2019 7:29 am

Imate li izvod iz matične knjige umrlih ili rođenih za praabu? Možda ličnu kartu ili neki lični dokument?

Dejo
Поруке: 7
Придружен: Чет Сеп 12, 2019 6:31 am

Re: Koji su dokumenti tacno potrebni?

Порука од Dejo » Чет Сеп 12, 2019 9:47 am

Imam.

Upravo mi javili iz ambasade u Pragu gdje boravim, da Perusic ne dolazi u obzir za aplikaciju. Prvenstveno sam pitao u madjarskoj ambasadj u Zagrebu, da li je Gospic na listi, i potvrdili su mi da jeste, medjutim kako sam dosao do dokumenata u gospićkoj arhivi, ispostavilo se da su mi svi upisani u Perušiću, susjedni grad Gospića na sjeveru. Desetak kilometara je u pitanju.

Zna li neko gdje mogu pouzdanu informaciju dobiti, da li neki grad dolazi u obzir ili ne, jer znam da je i Perušić bio u ugarskoj kraljevini, kao i cijela tadašnja Ličko-Krbavska županija?

Hvala vam.

Dejo
Поруке: 7
Придружен: Чет Сеп 12, 2019 6:31 am

Re: Koji su dokumenti tacno potrebni?

Порука од Dejo » Чет Сеп 12, 2019 11:04 am

da se vratim na pitanje Vaše. Imam njen izvod iz matične knjige rođenih. Imam sve dokumente koji me povezuju s prababom, osim vjenčananig lista babe i djeda

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Koji su dokumenti tacno potrebni?

Порука од Arhitekta » Чет Сеп 12, 2019 7:56 pm

Dejo пише:
Чет Сеп 12, 2019 9:47 am
Imam.

Upravo mi javili iz ambasade u Pragu gdje boravim, da Perusic ne dolazi u obzir za aplikaciju. Prvenstveno sam pitao u madjarskoj ambasadj u Zagrebu, da li je Gospic na listi, i potvrdili su mi da jeste, medjutim kako sam dosao do dokumenata u gospićkoj arhivi, ispostavilo se da su mi svi upisani u Perušiću, susjedni grad Gospića na sjeveru. Desetak kilometara je u pitanju.

Zna li neko gdje mogu pouzdanu informaciju dobiti, da li neki grad dolazi u obzir ili ne, jer znam da je i Perušić bio u ugarskoj kraljevini, kao i cijela tadašnja Ličko-Krbavska županija?

Hvala vam.
Odlično ako imate sve izvode i možete se povezati do prababe, venčani list ne pravi razliku u tom slučaju. Mislim da su se zbunili u ambasadi, jer se ne možda ne sreću često sa ljudima koji vode poreklo iz tih krajeva. Gospić, kao i Perušić, su bili unutar Kraljevine Ugarske do 1918. i imate apsolutno pravo da podnesete za državljanstvo.

http://lazarus.elte.hu/hun/maps/1910/vmlista.htm Ovde je lista detaljnih mapa cele kraljevine iz 1910. godine.
http://lazarus.elte.hu/hun/maps/1910/lika-kr.jpg Ovde je mapa za Lika-Krbava vármegye, tj. Lika-Krbava okrug gde se lepo vide Gospić i Perušić. Oba unutar Kraljevine Ugarske.

Dejo
Поруке: 7
Придружен: Чет Сеп 12, 2019 6:31 am

Re: Koji su dokumenti tacno potrebni?

Порука од Dejo » Суб Окт 05, 2019 8:15 pm

Arhitekta пише:
Чет Сеп 12, 2019 7:56 pm

Odlično ako imate sve izvode i možete se povezati do prababe, venčani list ne pravi razliku u tom slučaju. Mislim da su se zbunili u ambasadi, jer se ne možda ne sreću često sa ljudima koji vode poreklo iz tih krajeva. Gospić, kao i Perušić, su bili unutar Kraljevine Ugarske do 1918. i imate apsolutno pravo da podnesete za državljanstvo.

http://lazarus.elte.hu/hun/maps/1910/vmlista.htm Ovde je lista detaljnih mapa cele kraljevine iz 1910. godine.
http://lazarus.elte.hu/hun/maps/1910/lika-kr.jpg Ovde je mapa za Lika-Krbava vármegye, tj. Lika-Krbava okrug gde se lepo vide Gospić i Perušić. Oba unutar Kraljevine Ugarske.
Hvala na odgovoru Arhitekta.

Odmah nakon tog odgovora praške ambasade sam poslao upit zagrebačkoj. Tamo su mi potvrdili, pomalo otresito što im ponovo pišem, da jednako kao i Gospić i Perušić dolazi u obzir za aplikaciju.

Planiram aplicirati do kraja 2019. Javim ovdje svakako kako je prošlo.

Пошаљи Одговор