Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
IvanaS
Поруке: 33
Придружен: Чет Јан 10, 2019 8:35 pm

Re: Zakletva

Порука од IvanaS » Чет Сеп 26, 2019 12:39 pm

Imam utisak da dok sam ja bila u toj fazi dobijanja drzavljanstva da su ljudi bili mnogo aktivniji na ovom sajtu. Da su se trudili da vise pisu o svojim situacijama, a verujte, da svak ta rec, svaka informacija dobro dodje. Nekako vam da snage i volje, onda znate da niste sami u celoj prici. Ja sam se po nekoliko puta dnevno logovela da vidim ima li novih informacija, novih iskustava. I zato vas molim, da vam ne bude tesko da odvojite nekoliko minuta da podelite sa svima nama, svim ljudima koji vape za dobijanjem drzavljanstav iz raznih razloga, svoje iskustvo, svoju pricu. Nemojte misliti da ste dosadni ili da niste vazni. Jos jednom se zahvaljujem svima koji ucestvuju u forumu, a oni koji samo citaju postove neka nam se slobodno pridruze.

mari.ja
Поруке: 25
Придружен: Чет Авг 16, 2018 10:14 pm

Re: Zakletva

Порука од mari.ja » Чет Сеп 26, 2019 4:37 pm

Ja čekam isto bilo kakav odgovor,a predala sam papire u januaru i još uvek ništa. Baš me to sve već čudi počinjem da brinem da me neće ni zvati😖

Jel mozete da napišete vaš koje su pozvali,šta su tačno rekli kad ste se javili ? Bila bih vam jako zahvalna da nam napišete u kratkim crtama😊

IvanaS
Поруке: 33
Придружен: Чет Јан 10, 2019 8:35 pm

Re: Zakletva

Порука од IvanaS » Чет Сеп 26, 2019 4:59 pm

Ja sam dobila pismo na kucnu adresu gde su me obavestili da je meni i mom detetu od 4 godine odobreno madjarsko drzavljanstvo i da u sto kracem roku pozovem ambasadu. Ja sam pozivno pismo dobila nakon 5,5 meseci od predaje dokumenata. Imala sam srecu da je bilo izuzetno brzo. Ne gubite nadu, verujem da cete uskoro dobiti pozitivan odgovor.

Oi!Oi!
Поруке: 20
Придружен: Сре Апр 24, 2019 8:34 am

Re: Zakletva

Порука од Oi!Oi! » Пон Сеп 30, 2019 10:33 am

Mari.ja samo veruj i dobices ...pravilo je da nema pravila i svacije iskustvo je drugacije ,nije moguće reći koliko se čeka...neko dobije poziv za zakletvu za 5 meseci a neko za 9..isto važi i za odbijenicu ...tako da je sve moguće i nije gotovo dok se ne zavrsi i tek kada uzmes pasoš u ruke ,otvoriš ga ,zaigra ti srce id sreće,krenu ti suze,pomisliš koliko si uložio sebe i kroz šta si prošao...i onda tek možes udahnuti duboko.....verujem u svoje znanje i cilj se nadzire...zapamti...samo znanjem stičes samopouzdanje i pobedjujes strah,a strah nas koči pespotrebno...
Imam pitanje ..ako neko moze da mi kaze da li prijavu braka moze osoba sama da uradi npr preko u nekom mestu u Madjarskoj u opstinskoj kanc.sa prevedenim venčanim listom i dzavljanstvom..ili mora i supruznik da ide sa njim/ njom da bude tamo prisutan?
I sta je sve potrebno za prijavu braka ..
Hvala u napred na odgovoru u ime osobe za koju ovo pitam

mari.ja
Поруке: 25
Придружен: Чет Авг 16, 2018 10:14 pm

Re: Zakletva

Порука од mari.ja » Чет Окт 03, 2019 4:03 pm

Meni je danas posle 8 meseci cekanja i nadanja posle treceg pokusaja dragi ljudi stigla opet odbijenica. Treca po redu,a od 2016-te pokusavam. A mama i sestra ga imaju a ja nista. Koliko god se trudila prosto ne vredi ne mogu da vam opišem moju tugu,vise nisam pametna zasto nisu zadovoljni sa mnom. I eto sta da vam kazem,ja sam na korak da odustanem. Ne znam vredi li pokusavati,do sada sam uvek predavala u Novom Sadu na konzul nap. A sad sam zaista ubedjena da ovo nije za mene,steta jer mi mama i sestra zive i rade u inostranstvu,i cekaju mene a ja ko za inat nista.

Zelim puno sreće svima i cestitke vama koji imate zakletve,nemate pojma kako bi ja volela isto to moci. Ali sta sad,blago svima vama i puno uspeha kao madjarskim drzavljanima!

Ostacu na forumu da vam dam podrusku u ovom za mene mnogo iscrpnom iskustvu koje eto nije sudjeno. A svima zelim uspeh i sreću da ostvare san i uspeju u ovome izuzetno iscrpnom putu. Srecno ljudi🙂

Arhitekta
Поруке: 88
Придружен: Уто Феб 05, 2019 8:54 am

Re: Zakletva

Порука од Arhitekta » Пет Окт 04, 2019 6:26 pm

mari.ja

Ne kloni duhom! Zovi što pre konzulat u Subotici ili Beogradu da zakažeš, moja preporuka je Beograd. Mnogi ljudi loše prođu na konzularnim danima, zbog gužve, buke i mase, često to bude neuspešno.

Ukoliko tvoji u porodici imaju, sve je u redu sa dokumentima i nema razloga da odustaneš, samo nisi imala sreće sa službenicima. Nemoj se zezati više sa konzularnim danima već pravac konzulat!

nikolag1
Поруке: 4
Придружен: Сре Нов 13, 2019 1:23 pm

Re: Zakletva

Порука од nikolag1 » Сре Нов 13, 2019 3:05 pm

Pozdrav svima, u septembru smo predali za državljanstvo u BG, u oktobru dobili pismo za "dopunu podataka" u konzulatu u SU koja se naravno ispostavilo da je dodatna provera jezika kao što smo i pretpostavili, i to je prošlo i u SU dobijemo papir gde je između ostalog boldovanim slovima napisano razume i govori mađarski jezik. Od silne treme ne pitah ništa, pa me interesuje kada i šta dalje da očekujem? PP da je sve ok i da me čeka zakletva, ali ne znam niti da li će me zvati ili pisati, niti kada, ako neko može doslovce da napiše tok telefonskog razgovora. Takođe taj formular koji se popunjava pre zakletve da li negde postoji online, ne nađoh na sajtu ovog foruma? Unapred hvala.

rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Zakletva

Порука од rumba09 » Пон Нов 18, 2019 4:51 pm

Pozdravim svim forumašima.
Ja sam dobio 5og decembra poziv za zakletvu.
Mogu reći da su pitanja za predaju dokumenata bila klasična - odakle sam, čime se bavim, opiši svoj grad, šta imaš na sebi, šta radiš u slobodno vreme. Koliko se sećam, a sećam se, reče mi da će me propitati i na zakletvi, nadam se da neće biti ništa teško.

Imam dva pitanja:

1) Vidim da forumaši spominju popunjavanje papira/formulara na zakletvi na samom početku inicijacije, kojeg ima na sajtu (formulara).
Pričamo li o KSH-tájék i Nemzeti Regiszter Jelentkezési Lap Nyomtatvány ili o nečemu drugom?

2) Kod potpisivanja na dokumente - pisano ili štampano? I da li ide sa kvačicama ili klasično naše latinično, bez kvačica?
Jako bitno, jer sam ja doneo u maju prevedeno prezime i ime npr "Tošić Milan" sam doneo kao "Tosity Milán" međutim, rekli su mi da to tako ne treba i da nije ispravno, već sam samo trebao da predam "Tosic Milan" što sam nakadno i uradio, poslao nedelju dana kasnije takve papire u ambsadu.
Dakle, kako se potpisujemo?

Vesna
Поруке: 18
Придружен: Сре Мар 06, 2019 9:02 pm

Re: Zakletva

Порука од Vesna » Чет Нов 21, 2019 1:44 pm

Mislim da treba onako kako si se potpisao na papirima, tj latinicno bez dodatnih znakova, naročito ako nisi trazio promenu imena po mađarskoj fonologiji.

rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Zakletva

Порука од rumba09 » Чет Нов 21, 2019 5:13 pm

Tako i ja mislim, u pravu ste.
Zapravo, to je savet svim ljudima da tako ubuduće rade.

Naime, ja sam moje papire možda i godinu dana ranije preveo pre nego što sam ih predao, a do tada je važilo pravilo da možeš da predaš i po mađ. fonologiji. Navodno, bilo je i poželjno.

Međutim, ja kada sam došao, ljubazni službenik mi je objasnio da papiri neće valjati i da ih više takve ne primaju. Novo pravilo, kaže.

Пошаљи Одговор