"Kriminalna" proslost

Потребна документа и искуства при предаји, питања...
pera316
Поруке: 1
Придружен: Чет Окт 17, 2019 5:32 am

"Kriminalna" proslost

Порука од pera316 » Чет Окт 17, 2019 5:52 am

Kako studiram, planiram da za neke dve godine (kad bi trebalo da zavrsim studije) zapalim preko. Iz Vojvodine sam, tako da mi su mi dobar deo porodice Madjari. Planiram da krenem ubrzo sa ucenjem madjarskog u nadi da cu za dve godine savladati na dovoljnom nivou da prodjem taj famozni test.

Medjutim, ono sto me brina je moja "kriminalna" proslost. Naime, sredinom ove godine mi se desio "peh" da sam seo u auto i da sam zaboravio novcanik kod kuce i da me je bas tad zaustavila policija. Naravno, pojma nisam imao da nemam novcanik kod sebe pa je nastala opsta panika s moje strane i blagi konflikt sa policajcem koji nije bio bas strpljiv sa mnom. Bilo kako bilo, zakonski mi je odredjen pritvor u trajanju od 15 dana koliko sam odsluzio (ne d'o Bog nikome ni dana tamo).

E sad, mene zanima da li ce ovaj deo moje proslosti imati uticaj na moje potencijalno dobijanje drzavljanstva. Koliko znam, tj. koliko su mi rekli u prekrsajnom sudu, to se vodi kao prekrsaj, a ne kao krivicno delo, a iz drugih izvora (drugar koji studira pravo i slicna iskustva na internetu) sam dobio informaciju da se prekrsaji brisu iz evidencije nakon dve godine. Ima li ko ovakvih iskustava i moze li nekako da me posavetuje? Da li se trazi neki dokument u kome se potvrdjuje da nisam nikad kaznjavan? Isplati li mi se uopste i pocinjati sam proces ucenja jezika i sve po redu?

Hvala puno!

omega33
Поруке: 2
Придружен: Чет Окт 10, 2019 4:05 pm

Re: "Kriminalna" proslost

Порука од omega33 » Чет Окт 17, 2019 12:58 pm

Pozdrav :)

Ako si siguran da je to prekrsaj, a ne krivicno djelo, onda koliko ja znam neces imati problema.

Idi u Sud i trazi da izvadis potvrdu da nisi kaznjavan. Ako dobijes tu potvrdu onda sumnjam da ces imati bilo kakav problem.

Oni ne traze dokumente, vec koliko ja znam, provjeravaju licno sa nadleznim organima, ali ako ti uspijes da dobijes taj dokument, onda to vjerovatno znaci da u sistemu uopste i nema nista, tako da bi trebao proci i njihovu provjeru sa organima.

Ne moras nista cekati, vadjenje te potvrde je veoma jednostavno, makar je meni tako bilo u Bosni kad sam se selio za AT.

Пошаљи Одговор