Pitanja na granici.

Све што не спада у остале теме слободно пишите овде, питања, предлози, остало...
milan_ns
Поруке: 32
Придружен: Нед Јун 10, 2018 10:39 am

Re: Pitanja na granici.

Порука од milan_ns » Пон Нов 25, 2019 11:06 am

Da izvestim o jos dva prelaska madjarske granice sa HU pasosem...

1. Auto srpske table. Madjarsi carinik odma presao na srpski, iako sam dao HU pasos.

2. Auto srpske table. Carinik pricao sve na madjarskom. Otvori gepek... alkohol, cigare? imas papire za pse (imam 2 kera)? hvala dovidjenja.

Dakle mozemo zakljuciti da carinici ne propituju znanje jezika, te da nema mesta panici niti ikakvom oduzimanju pasosa.

Dodatno, srpski policajac potvrdio da nema veze sa kojim se pasosem prelazi koja granica. Njima je bitno samo da je validan putni dokument.

Potencijalni problemi oko duzine boravka (npr. madjarski drzavljanin uso sa srpskim pasosem u sengen i ostao 6 meseci) ne postoje. Sengen informacioni sistem zna da ste madjarski drzavljanin bez obzira sto ste dali srpski pasos.

Tibor
Поруке: 33
Придружен: Сре Дец 26, 2018 12:24 pm

Re: Pitanja na granici.

Порука од Tibor » Пон Нов 25, 2019 1:17 pm

milan_ns пише:
Пон Нов 25, 2019 11:06 am
Da izvestim o jos dva prelaska madjarske granice sa HU pasosem...

1. Auto srpske table. Madjarsi carinik odma presao na srpski, iako sam dao HU pasos.

2. Auto srpske table. Carinik pricao sve na madjarskom. Otvori gepek... alkohol, cigare? imas papire za pse (imam 2 kera)? hvala dovidjenja.

Dakle mozemo zakljuciti da carinici ne propituju znanje jezika, te da nema mesta panici niti ikakvom oduzimanju pasosa.

Dodatno, srpski policajac potvrdio da nema veze sa kojim se pasosem prelazi koja granica. Njima je bitno samo da je validan putni dokument.

Potencijalni problemi oko duzine boravka (npr. madjarski drzavljanin uso sa srpskim pasosem u sengen i ostao 6 meseci) ne postoje. Sengen informacioni sistem zna da ste madjarski drzavljanin bez obzira sto ste dali srpski pasos.
Mali offtopic, ali, da li ti psi imaju madjarski pasos?

milan_ns
Поруке: 32
Придружен: Нед Јун 10, 2018 10:39 am

Re: Pitanja na granici.

Порука од milan_ns » Пон Нов 25, 2019 1:25 pm

Tibor пише:
Пон Нов 25, 2019 1:17 pm
Mali offtopic, ali, da li ti psi imaju madjarski pasos?
Jok. Nemaju poreklo :) Imam dva mesanca sa srpskim pasosima.

Carinik gleda samo da su vakcine uredne.

Nema potrebu vaditi onu skupu potvrdu veterinarskog zavoda (tj striktno govoreci treba, ali carina mi nikad to nije trazila, pa sam prestao da je uzimam).

Tibor
Поруке: 33
Придружен: Сре Дец 26, 2018 12:24 pm

Re: Pitanja na granici.

Порука од Tibor » Сре Нов 27, 2019 4:12 pm

milan_ns пише:
Пон Нов 25, 2019 1:25 pm
Tibor пише:
Пон Нов 25, 2019 1:17 pm
Mali offtopic, ali, da li ti psi imaju madjarski pasos?
Jok. Nemaju poreklo :) Imam dva mesanca sa srpskim pasosima.

Carinik gleda samo da su vakcine uredne.

Nema potrebu vaditi onu skupu potvrdu veterinarskog zavoda (tj striktno govoreci treba, ali carina mi nikad to nije trazila, pa sam prestao da je uzimam).
Hvala!!

Пошаљи Одговор