Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
oli.sevo
Поруке: 6
Придружен: Пет Јан 31, 2020 11:22 am

Re: Zakletva

Порука од oli.sevo » Пет Јан 31, 2020 11:35 am

Pozdrav svima,

juce sam dobila poziv na zakletvu u Beograd, pise u pismu da se javim da bismo se dogovorili oko termina zakletve.
Da li ima neko frisko iskustvo sa zakletve u Beogradu?

Ja sam bila 2018. godine u Subotici da predam papire, gde su mi rekli da mi je znanje jezika na granici... Prosle godine sam predala 10. jula u Beogradu, i evo, dobila pozitivan odgovor. ( I naglasila da zelim i zakletvu tamo da polazem, iako sam iz Subotice! ) S obzirom da su uslovi u Beogradu mnogo ljudskiji i normalniji, pretpostavljam da je i zakletva takva?
Da li ste se susretali sa dodatnim proverama znanja jezika i tamo, i ako da, da li postoji nesto na sta posebno treba da se obrati paznja?

mikkel97
Поруке: 4
Придружен: Суб Феб 01, 2020 7:44 am

Re: Zakletva

Порука од mikkel97 » Суб Феб 01, 2020 7:51 am

Pozdrav svima!

Koliko nas ide na zakletvu u BG 19.marta? :D

Bubamarac
Поруке: 5
Придружен: Суб Феб 01, 2020 5:32 pm

Re: Zakletva

Порука од Bubamarac » Суб Феб 01, 2020 5:44 pm

Pozdrav, i ja sam dobila poziv za zakletvu, odnosno pismo na kome me obavestavaju da ih nazovem da se dogovorimo o datumu za zakletvu. Predala sam 24. jula posle 5 godina i 3 puta odbijanja konacno dobila poziv za zakletvu :roll:
I mene interesuje da li je neko skoro bio na zakletvi u BG-u?

oli.sevo
Поруке: 6
Придружен: Пет Јан 31, 2020 11:22 am

Re: Zakletva

Порука од oli.sevo » Пон Феб 03, 2020 9:03 am

Izgleda da je 19. mart prvi sledeci termin, tako da se vidimo tamo! :)

Bubamarac
Поруке: 5
Придружен: Суб Феб 01, 2020 5:32 pm

Re: Zakletva

Порука од Bubamarac » Уто Феб 04, 2020 9:23 am

Upravo zvala ambasadu u Bg, zakletva 24. marta u 9.30h :)

Bubamarac
Поруке: 5
Придружен: Суб Феб 01, 2020 5:32 pm

Re: Zakletva

Порука од Bubamarac » Уто Феб 04, 2020 9:29 am

Upravo zvala ambasadu u BG 24. marta zakazana zakletva :)
Ide li jos neko tada?

nikolag1
Поруке: 4
Придружен: Сре Нов 13, 2019 1:23 pm

Re: Zakletva

Порука од nikolag1 » Уто Феб 11, 2020 6:46 am

Dobar dan, molim Vas ako nije problem da mi napišete tačnu proceduru na zakletvi u Beogradu od momenta kad ste stigli do šampanjca :) Unapred hvala!

rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Zakletva

Порука од rumba09 » Пон Мар 02, 2020 12:41 am

nikolag1 пише:
Уто Феб 11, 2020 6:46 am
Dobar dan, molim Vas ako nije problem da mi napišete tačnu proceduru na zakletvi u Beogradu od momenta kad ste stigli do šampanjca :) Unapred hvala!
26. mart, 09.00 dobio termin ;)
Ne znam na koju foru cepkaju na dva-tri dana.
Jel uopšte bio termin u februaru?

darkogitta
Поруке: 2
Придружен: Чет Мар 05, 2020 1:33 pm

Re: Zakletva

Порука од darkogitta » Чет Мар 05, 2020 1:37 pm

28.02.2020 bio u ambasadi da predam papire za drzavljanstvo. Na sva pitanja sam znao odgovor, slikali me, uzeli otiske svih prstiju i na kraju se potpisao. Receno mi je da cu dobiti odgovor u roku od 4-6 meseci. Nadam se da sam prosao. :roll:

neweucitizen
Поруке: 1
Придружен: Пон Мар 09, 2020 10:48 am

Re: Zakletva

Порука од neweucitizen » Пон Мар 09, 2020 11:29 am

Pozdrav, s malim zakašnjenjem ali evo mog iskustva sa zakletve decembra 2019 u Beogradu.

Prvo da kažem da ja govorim mađarski okej (sve razumem i umem da govorim), kao većina iz mešanih brakova. Imam dosta lep izgovor i mogu da se snađem u većini situacija ali stalno vežbam sa mamom da bih ipak održala jezik na novou.

Procedura je sledeća:

Prvo vas prozivaju ispred ulaza u zgradu i traže vam ličnu kartu (iz nekog razloga su nama tražili pasoš).
Onda ulazite, ostavljate kaput i sedate u prostoriju s desne strane.
Posle toga dolaze tri žene od kojih je najviša gospođa konzulka i kažu vam svašta nešto i da će vas prozivati.
Kada vas prozovu vi priđete, konzulka vas pita jedno, dva pitanja, obično koja vam je adresa ili imejl, vi potpišete i vratite se na mesto.
*****JAKO BITNO --- na mađarskom se prvo piše prezime pa ime, godina, mesec pa tek onda dan rođenja (meni je to zamerila).

Kada prođe prozivka, onda kreće dalja procedura. Ja sam iskreno mislila da je to kraj međutim kada su svi prošla rekla je da su uslovi za dobijanje državljanstva pooštreni i da će većinu (koje je ona procenila iz ona dva pitanja) da prozove na dodatni razgovor.
Od nas 25, čini mi se, nas 16 je pozvano u kancelariju na dodatni razgovor. Nažalost, tog dana je svega nas pet prošlo tu dodatnu proveru, svi ostali su vraćeni i upućeni da se prijave u sledećem terminu.

Konzulka je izuzetno prijatna i fina, mene je na tom razgovoru pitala elementarna pitanja: kako se zovem, kada sam rođena, gde živim, s kim živim, čime se bavimo oboje, da joj opišem svoj stan i to je to. Moj razgovor je trajao svega par minuta, dok su neki drugi ostajali i po pola sata. Videla sam da je nekima davala katalog IKEA-e da prelistavaju/čitaju, nemam pojma.

I to je to. Kada su svi završili. Izvinila se svima na čekanju i svi smo pošli gore na šampanjac i zakletvu/slikanje.

Drugi su možda imali drugačije iskustvo ali meni je bilo ovako. Nadam se da nekome znači :)

Пошаљи Одговор