Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Zakletva

Порука од rumba09 » Чет Јул 30, 2020 4:58 pm

cecili555 пише:
Чет Јул 30, 2020 2:55 pm
Ja sam cula da u Bg do daljnjeg nece biti zakletve, prakticno dok je korone... bicemo obavesteni svakako za zakletvu, samo kad ne zna se. i valjda potvrdno pismo svi koji su dobili da ce biti pozvani na zakletvu vazi godinu dana od datuma prijema pisma. sto znaci da nam vreme tece i prolazi.. to sam cula od nekih ljudi iz Beograda... Bar i do zime da se resi, ali samo da krene to vise!!
Ne bih voleo da je tako zapravo...
Ali možete li da kažete šta znači "čula da u BG..." da li je to informacija iz ambasade, od nekoga ko tamo radi, zvali ste ili? Proverena?
Da ne shvatite pogrešno, bitno mi je koliko i Vama, ja sam od marta na čekanju i imam fore do novembra, ako je tako... onda... mislim zaista tragično.

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Zakletva

Порука од cecili555 » Суб Авг 01, 2020 12:53 pm

Nisam ja zvala ambasadu licno, zvali su moji prijatelji koji imaju kontakta sa ambasadom, sa casovima, i uopste sa Madjarskim jezikom i drzevljanstvom.. da nedetaljisem, receno im da nema do daljnjeg znaci zakletve zbog korone, to sto sam vec napisala, sto znaci kada prodje godinu dana od potvrdnog pisma, a nebude zakletve, sve na pocetak trebace, osim ako se nesto ne promeni. I ja kazem da je uzas... nadamo se najboljem!!

Lila
Поруке: 38
Придружен: Уто Мар 10, 2020 3:52 pm

Re: Zakletva

Порука од Lila » Пон Авг 03, 2020 12:21 pm

Ja sam danas zvala ambasadu u BG, i pitala i za zakletvu i za predaju dokumenata (za one koji tek treba da uđu u ceo proces) i rečeno mi da pozovem ponovo za dve nedelje, jer i dalje ništa ne znaju.

Bila je gospođa jako ljubazna i dva puta mi je rekla da se ne brinem, i da ih nazovem za dve nedelje.

Eto, nisu baš neke informacije, ali rekoh da podelim sa vama.

rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Zakletva

Порука од rumba09 » Пон Авг 03, 2020 1:10 pm

Lila пише:
Пон Авг 03, 2020 12:21 pm
Ja sam danas zvala ambasadu u BG, i pitala i za zakletvu i za predaju dokumenata (za one koji tek treba da uđu u ceo proces) i rečeno mi da pozovem ponovo za dve nedelje, jer i dalje ništa ne znaju.

Bila je gospođa jako ljubazna i dva puta mi je rekla da se ne brinem, i da ih nazovem za dve nedelje.

Eto, nisu baš neke informacije, ali rekoh da podelim sa vama.
Ohrabrujuće, hvala Vam na informaciji!

friki78
Поруке: 29
Придружен: Сре Феб 05, 2020 9:17 am

Re: Zakletva

Порука од friki78 » Пет Авг 07, 2020 8:28 am

Ima li neko neke novosti ko je predao na Malti? pre ovog haosa od corone?
:roll:
Da li neko zna, kako uopste javljaju u vezi drzavljanstva? da li zovu? mail? postom pismo???

Bubamarac
Поруке: 5
Придружен: Суб Феб 01, 2020 5:32 pm

Re: Zakletva

Порука од Bubamarac » Пон Авг 17, 2020 12:49 pm

Ja sam im danas poslala mejl i pitala za datum zakletve odgovorili su da oko 400 ljudi u BG ceka na zakletvu, da nista jos ne znaju i da cu biti obavestena. Nikakve konkretne odgovore ne daju jos uvek

Lila
Поруке: 38
Придружен: Уто Мар 10, 2020 3:52 pm

Re: Zakletva

Порука од Lila » Чет Авг 20, 2020 2:18 pm

Bila je 7.avgusta zakletva, nema himne, samo izgovaranje teksta zakletve sa konzulom, jedan po jedan kandidat. Nema grupnog okupljanja. Meni je 17.avgusta, u ponedeljak, zakazana zakletva za 9.septembar.

Odrzace se zakletva i 8.septembra.
Oni su mene zvali, sa njihovog mobilnog.
Rekli su mi da ponesem masku, rukavice i svoju hemijsku olovku, zakletva ce se odrzati u ambasadi u Krunskoj ulici, a ne u njihovom kulturnom centru u Gracanickoj.

Lila
Поруке: 38
Придружен: Уто Мар 10, 2020 3:52 pm

Re: Zakletva

Порука од Lila » Чет Авг 20, 2020 3:31 pm

Mali update.

Kada me je gospodja iz ambasade nazvala, rekla mi je da uzmem papir i olovku (ceruza).

Zatim me je pitala da li nameravam da otputujem iz Srbije? Da li cu biti tu u septembru?

Pitala me je za broj telefona da izdiktiram, ulicu i broj, imejl adresu i broj licne karte. Shvatila sam da ona ispred sebe ima sve te podatke i da gleda u njih, dok ja diktiram i tako sve proverava(umesto mene je rekla broj kuce).

Zatim mi je rekla da ponesem masku, rukavice, hemijsku olovku i licnu kartu.

Rekla mi je onda da ce zakletva biti u Krunskoj, a ne u Gracanickoj.
I to je to.

Dakle, pripremite se da cete trebati da izdiktirate te informacije, spremite i broj licne karte, i odgovor da cete biti u Srbiji.

Zelim vam puno srece!!!!!

rumba09
Поруке: 24
Придружен: Пон Нов 18, 2019 4:43 pm

Re: Zakletva

Порука од rumba09 » Чет Авг 20, 2020 11:14 pm

Super!
Jeste li vi već jednom bili (i kada?) ili vam je ovo prvi put da idete na zakletvu?

cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Zakletva

Порука од cecili555 » Суб Авг 22, 2020 1:58 pm

E fala Bogu kada je sve tako, da se jednom krenulo iz mesta.. hvala na informacijama. Znaci sa mobilnog je poziv pa tako sam i ja cula od ranije da su zvali posto fiksni znaju svi, nista sada nam ostaje da cekamo!!

Пошаљи Одговор