Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
cecili555
Поруке: 71
Придружен: Сре Мар 04, 2020 2:12 pm

Re: Zakletva

Порука од cecili555 » Суб Нов 21, 2020 12:37 pm

I jos da dodam da su nama rekli da zakletve u ovoj godini vise nece da bude zbog korone, mada vidim ovde da ce biti jos jedna do kraja meseca, ali kakvo je trenutno stanje izgleda da je to puna kapa za ovu godinu, mozda nesto oni i promene u medjuvremenu, mada teska posla.

Lidija1978
Поруке: 9
Придружен: Пон Окт 26, 2020 9:03 am

Re: Zakletva

Порука од Lidija1978 » Сре Нов 25, 2020 2:16 pm

Evo i ja da napišem svoje utiske .Danas u 9 h zakazana zakletva ,nas dvoje , postavili su mi svega par pitanja .Kada sam rodjena i gde,da li sam zaposlena ...svega tri četiri osnovnih pitanja.Zatim potpisivanje , polaganje zakletve i uručenje državljanstva .

Lila
Поруке: 38
Придружен: Уто Мар 10, 2020 3:52 pm

Re: Zakletva

Порука од Lila » Сре Нов 25, 2020 2:45 pm

Super, cestitam!!!
Je l nam mozes napisati ko ti je bio od konzulki? I da li je pored nje bio sekretar, sa zapisnikom?

Lidija1978
Поруке: 9
Придружен: Пон Окт 26, 2020 9:03 am

Re: Zakletva

Порука од Lidija1978 » Сре Нов 25, 2020 6:12 pm

Konzulka Dudar Fanni i zapisnicarka ali su mnogo ljubazne i korektne

Lila
Поруке: 38
Придружен: Уто Мар 10, 2020 3:52 pm

Re: Zakletva

Порука од Lila » Сре Нов 25, 2020 6:53 pm

Hvala :)

predrag17
Поруке: 5
Придружен: Сре Апр 10, 2019 8:37 am

Re: Zakletva

Порука од predrag17 » Чет Дец 03, 2020 6:40 am

Ja sam juče položio zakletvu. Kao što kaže Lidija1978 - skroz opušteno. Nekoliko uobičajenih pitanja koja znaju i oni što dva meseca uče pitanja napamet, zakletva i to je to. Verujem da svako ko je došao do zakletve neće imati nikakvih problema. Kakav B2, C1. Srećno svima koji se spremaju.

tammyb
Поруке: 4
Придружен: Чет Мај 07, 2020 8:49 am

Re: Zakletva

Порука од tammyb » Пет Дец 04, 2020 12:49 pm

Pozdrav svima - da li se nekom skoro desilo da na salteru sve bude u redu i aplikacija se zaprimi, ali da ipak stigne odbijenica posle nekog vremena?

Lila
Поруке: 38
Придружен: Уто Мар 10, 2020 3:52 pm

Re: Zakletva

Порука од Lila » Пет Дец 04, 2020 3:08 pm

Ne znam da li se desilo skoro nekom, ali ranije jeste. Jednostavno imaju neki svoj razlog zasto te odbiju. Ili papiri nisu kako treba, ili su konstatovali da ne znas dovoljno dobro jezik...

Ivava
Поруке: 10
Придружен: Нед Окт 21, 2018 8:27 am

Re: Zakletva

Порука од Ivava » Пон Мар 29, 2021 1:47 pm

Vesna пише:
Чет Апр 18, 2019 1:11 pm
Ivava пише:
Чет Апр 18, 2019 11:26 am
E ljudi, dodatna informacija iz prve ruke. Posta je strajkovala neko vreme tj postari,pa bolje da proverite dal nemate pismo. Moje je bilo zadrzano, tako sam i saznala kad sam otisla pitati. Inace jedna strana je u pitanju i to odbijenica. Ali nema predaje! Zelim vam svima Srecan Uskrs i da se sampanjcem slavi 😀
Ivava, kada si predala zahtev i gde i gde si otisla da pitas za pismo?
frodo пише:
Чет Апр 18, 2019 10:40 am
Ljudi da javim samo, prosla je zakletva, svi koji su bili su uspeli. Od nekih 40ak ljudi, 3/4 devojke su pozvane na dodatni razgovor sa konzulom i one su unapred bile određene za razgovor, kako i zasto ne znam. Ali i one su na sreću uspele. Inace u 10 smo svi prozvani, pri ulasku smo dali licnu kartu, oni upisali broj i to je to. Ostavite jaknu u garderobi i ulazite u salu sa puno stolova gde vas kada svi udju opet pozovu, potpisete se na 4 mesta i dobijete jedan papir da ispunite na mestu (isti kao sto ima ovde na sajtu, anoniman za statistiku). Tom prilikom su pitali datum i mesto rodjenja, adresu, email i to je to. Posle zakletva, himna, sampanjac i slikanje. Eto, to je to ljudi. Srecno svima.
Frodo cestitam!
Vesna, nisam dugo gledala inbox ovde... U slucaju da pratite jos, isla sam licno u postu, trazila da li nije sta stiglo...

martajov
Поруке: 1
Придружен: Пон Дец 20, 2021 2:23 pm

Re: Zakletva

Порука од martajov » Пон Дец 20, 2021 2:30 pm

Zdravo svima, imam pitanje vezano za odbijanje na zakletvi. Kada sam bila na zakletvi odmah na pocetku me je konzulka pitala nekoliko pitanja koja nisam sve razumela zbog ogromne treme i neocekivanja ispitivanja od prve sekunde razgovora, nakon cega mi je rekla da taj dan necu moci da polazem zakletvu, predala sam do tad samo licnu kartu i nista nisam potpisivala. Ja sam pitala da li to znaci da moram sve ispocetka ili treba da se prijavim za narednu zakletvu na sta nisam dobila konkretan odgovor, dan posle sam i poslala mejl sa istim pitanjem i takodje nisam dobila konkretan odgovor. Da li imate iskustva sa ovakvom situacijom i da li biste podelili? Videla sam u nekim pitanjima pre da se moze izaci vise od jednom na zakletvu u roku od godinu dana.

Пошаљи Одговор