Zakletva

Искуства са заклетве, питања у вези са тим
Paki
Поруке: 12
Придружен: Пон Јул 16, 2018 10:57 am

Re: Zakletva

Порука од Paki » Нед Дец 09, 2018 2:00 pm

Posle vise od godinu dana ucenja Madjarskog jezika od nule 2018.12.07 sam bio na zakletvi u Subotici I dobio drzavljanstvo. ☺Na zakletvu sam dosao pola sata ranije , ispred ambasade je vec cekalo u redu po dvoje 40-50ak ljudi. Ulazili smo po dvoje, na ulazu me je pretresao portir sa detektorom nakon toga mi je rekao da iskljucim telefon ako vec nisam I da se javim coveku koji je sedeo odma levo za stolom kada se udje u ambasadu,covek koji je sedeo za stolom rekao mi je da kazem ime I prezime I nakon toga da se javim zeni koja je sedala za stolom broj 2, seo sam za stol broj 2 pitanja su bila klasicna : sa cime se bavim , kada sam rodjen, zasto hocu drzavljanstvo, kako sam ucio Madjarski itd... nakon razgovora rekla mi je da cu imati jos jedan kratak razgovor sa konzulom da sacekam tamo gde svi cekaju I da ce me prozvati kada konzul dodje . Pitanja od konzula: zato hocu drzavljanstvo , cime se bavim , na koliko godina bi uzeo pasos ako bih uzimao , sta nosim na sebi od odela, stavi levi kaziprst na ovaj krug na stolu I stavi cetri prsta desne ruke na krug na stolu. Nakon toga sam se potpisao na 3 mesta I otisli smo svi u podrum , zajedno izgovorili zakletvu , poslusali himnu . Posle toga prozivali jednog po jednog cestitali nam I delili drzavljanstva. Jos samo da predam za pasos ali moram da cekam 2 nedelje od zakletve da udjemo u sistem . Osecaj je odlican, nemojte odustajati trud se uvek isplati! Pozdrav 😁

Bozidar Slavkovic
Поруке: 49
Придружен: Суб Окт 20, 2018 2:29 pm

Re: Zakletva

Порука од Bozidar Slavkovic » Нед Дец 09, 2018 2:30 pm

Čestitam Paki, kada si predao dokumenta tj koliko si čekao na odgovor i da li si iz prve predaje dobio državljanstvo :?: Hvala unapred na odgovorima :)

Paki
Поруке: 12
Придружен: Пон Јул 16, 2018 10:57 am

Re: Zakletva

Порука од Paki » Нед Дец 09, 2018 3:12 pm

Bozidar Slavkovic пише:
Нед Дец 09, 2018 2:30 pm
Čestitam Paki, kada si predao dokumenta tj koliko si čekao na odgovor i da li si iz prve predaje dobio državljanstvo :?: Hvala unapred na odgovorima :)
Nisam iz prve dobio drzavljanstvo, dobio sam jednu odbijenicu(nisam tada znao dobro Madjarski) pa sam opet predao. Intervju je bio 16 maja a 7 decembra je bila zakletva. Na zakletvu su me zvali nedelju dana pre zakletve.

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Нед Дец 09, 2018 3:35 pm

Hvala Paki na informacijama i srecno dalje jesu te zvali telefonom i u koje vreme ako moze napisi hvala :lol: ;)

Paki
Поруке: 12
Придружен: Пон Јул 16, 2018 10:57 am

Re: Zakletva

Порука од Paki » Нед Дец 09, 2018 4:37 pm

Toni пише:
Нед Дец 09, 2018 3:35 pm
Hvala Paki na informacijama i srecno dalje jesu te zvali telefonom i u koje vreme ako moze napisi hvala :lol: ;)
Hvala 😁 zvali su me telefonom oko 15:30.

Bozidar Slavkovic
Поруке: 49
Придружен: Суб Окт 20, 2018 2:29 pm

Re: Zakletva

Порука од Bozidar Slavkovic » Уто Дец 11, 2018 8:33 pm

Da li je neko bio na zakletvi u BG? Kako je proslo?

Triva
Поруке: 46
Придружен: Пет Окт 05, 2018 6:27 am

Re: Zakletva

Порука од Triva » Сре Дец 12, 2018 10:02 am

Zdravo svima! Evo da se javim, jucerasnja zakletva u Bg je super prosla prelepa atmosfera , svi nasmejani. Posle indetifikacije ulazite u hol, ostavljate jakne, sedate ukratko sluzbenica prica dobijate papir da popunite , to je neka njihova statistika koju vode... razna pitanja su tu. Posle toga penjete se na sprat...konzulka prica, slusate himnu, dajete zakletvu slikate se popijete sampanjac i kiflice i kući. :D srecno svima!

Bozidar Slavkovic
Поруке: 49
Придружен: Суб Окт 20, 2018 2:29 pm

Re: Zakletva

Порука од Bozidar Slavkovic » Сре Дец 12, 2018 10:07 am

Bravo Trivo, da li su bila dodatna ispitivanja ili ne, unapred hvala i još jednom sve čestitke, srećno...

Triva
Поруке: 46
Придружен: Пет Окт 05, 2018 6:27 am

Re: Zakletva

Порука од Triva » Сре Дец 12, 2018 11:01 am

Ima par pitanja vam postave dok prilazite da se potpisete, bude konzulka tu , normalna pitanja... spremite osmeh i bez nervoze...srecno svima

Toni
Поруке: 176
Придружен: Нед Јун 10, 2018 8:29 am

Re: Zakletva

Порука од Toni » Сре Дец 12, 2018 8:11 pm

Trivo cestitam i hvala na javljanju ljudi jel ima nesto novo kada su sledece zakletve jeli imamo neke sveze informacije :?: :lol:

Пошаљи Одговор